BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót
Powiększ zdjęcie: DENTOBUS, zdjęcie nr 1

DENTOBUS

Dodano: 12 październik 2021
DENTOBUS to mobilny gabinet stomatologiczny (udostępniony przez Wojewodę opolskiego) , który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży .
Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE.  W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety stomatologiczne zostały  sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia
Realizację umożliwia „Program Usług  Stomatologicznych” świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.
Po przeglądzie uczniowie  dostają informacje o stanie uzębienia oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu.
Dla uczniów , którzy będą mieli stwierdzoną próchnicę oraz będą chcieli leczyć zęby w mobilnym gabinecie stomatologicznym, będzie wyznaczony czas popołudniu, gdzie wraz z rodzicami lub opiekunami możliwe będzie leczenie zębów,wysokiej jakości sprzętem, przy użyciu bardzo dobrych materiałów światłoutwardzalnych ( planowany jest postój w centralnym punkcie Gminy, po analizie potrzeb stomatologicznych). Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym.
 
Krótki film o działalności mobilnego gabinetu stomatologicznego: https://youtu.be/CADruyxdzkY.